Ota yhteyttä


Jätä yhteydenottopyyntö

 

Yhteystiedot

Nopef
Pohjoismaiden
ympäristörahoitusyhtiö NEFCO
PL 241
FI-00171 HELSINKI

Näytä kartalla

Puh +358 (0)10 618 003
etunimi.sukunimi@nefco.fi
info@nopef.com

Jos haluat ottaa yhteyttä NEFCO:oon henkilötietoihin liittyvissä asioissa, lähetä ystävällisesti pyyntö osoitteeseen
dataprotection@nefco.fi

Nopefin henkilökunta

Lähetä sähköpostia: etunimi.sukunimi@nefco.fi tai info@nopef.com.

Pohjoismaiden ympäristörahoitusyhtiö NEFCO hallinnoi Nopefin toimintaa. NEFCO:n muun henkilökunnan yhteystiedot.

Mikael Reims

Senior Manager (NO, SE, IS)

+358 (0)10 6180 670

Lia Oker-Blom

Viestintä ja hallinto

+358 (0)10 6180 671

Søren Rasmussen

Investment Officer (DK)

+358 (0)10 618 0674

Dennis Hamro-Drotz

Investment Manager (FI, SE)

+358 (0)10 6180641

Nopefin johtoryhmä

Pohjoismaiden ministerineuvosto nimittää Nopefin johtoryhmän, joka koostuu viidestä jäsenestä, kustakin pohjoismaasta. Jokaisella johtoryhmän jäsenellä on varajäsen samasta maasta.

Islanti

Jäsen
Sigríður Valgeirsdóttir
Ministry of Industries and Innovation
sigridur.valgeirsdottir@anr.is

Norja

Jäsen
Geir Ove Hansen
Innovation Norway
geir.ove.hansen@innovasjonnorge.no

Varajäsen
Randi Vesseltun
Ministry of Trade, Industry and Fisheries
randi.vesseltun@nfd.dep.no

Ruotsi

Jäsen
Annika Holmberg
Näringsdepartementet
annika.holmberg@gov.se

Varajäsen
Jon Simonsson
Näringsdepartementet
jon.simonsson@gov.se

Suomi

Jäsen
Tiina Ingman
Ministry of Employment and the Economy
tiina.ingman@tem.fi

Varajäsen
Marko Laiho
Ministry of Employment and the Economy
marko.laiho@tem.fi

Tanska

Jäsen
Troels Jakobsen
Ministry of Foreign Affairs
trojak@um.dk

Pohjoismaiden ministerineuvosto

Pohjoismaiden ministerineuvosto
Ved Stranden 18
DK-1061 København K

puh +45 33 96 02 00
fax +45 33 96 02 02
www.norden.org